KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15507405
nr 1550 7405
Nils Öst
(1908-1983), Sverige
Oljemålning, Sydländskt bymotiv. Signerad. Olja på pannå, 15x40 cm, yttermått inklusive ram: 24x50 cm
Nils Öst, född 1908 i Folkärna, Dalarna, död 1983, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:02:51
300 kr
350 kr
Nils Öst
Läs mer om Nils Öst